Furom Ahşap - Knauf Earthwool Çatı Şiltesi
0282 652 65 19
 
Eğimli çatıda yalıtım uygulaması veya yalıtımın artırılması çalışmaları, mevcut bir binanın termal performansı artırmanın en hızlı ve etkili yöntemidir.
Çatıda yalıtım, yapı bünyesinde oluşan ısının çatı alanından kaybolmasını, böylelikle yapıya ait enerji perfromansının artırılmasını, gürültü seviyesinin düşürülmesini, konforlu alanlar yaratılmasını ve yapıyı kullanan kişilere hem sosyal hem de ekonomik tasarruf imkanları sağlamaktadır.
 
Earthwool Yeni Nesil Çatı Şiltesi
Devrim niteliğindeki ECOSE® teknolojisi ile Knauf Insulation tarafından üretilen Eartwool, yüksek performanslı, hafif, uzun ömürlü,çevre dostu ve yangına tepki sınıfı A1 olan yanmaz, yeni nesil mineral yün esaslı çatı şiltesidir.
Kullanılmayan çatılarda döşeme üzerine serilerek uygulanır ve talep edilen performansa göre bir veya her iki yüzü Aluminyum Folyo veya ECOSE Tülü kaplı olarak sunulmaktadır.

Earthwool’un Sağladığı Avantajlar
· Yenilikçi ECOSE® Teknoloisi sayesinde bağlayıcısında fenol ve formaldehit türevi zararlı kimyasallar, akrilik ve boya barındırmayan Earthwool, çok düşük uçucu organik bileşik içeriğine sahiptir. Çevre dostu yapısı ile daha sağlıklı ve yaşanabilir yaşam alanları oluşturulmasına katkı sağlar.
· Hafif ve ekonomik yalıtım çözümü sağlar.
· Benzersiz lif yapısı sayesinde alternatif şiltelere göre minimum tozuma yapar ve kaşındırmaz. Kolay ve rahat uygulamalara imkan tanır.
· Daha önce hiç bir mineral yün yalıtım malzemesinde görülmemiş esnek ve dayanıklı lif yapısı sayesinde malzemede kırılma, kopma yaşanmadan kolaylıkla kesilebilir veya şekil verilebilir.
· Her türlü yüzeye kolayca ve bozulmadan atapte olabilen yapısı sayesinde ısı kaçağı, ses kaçağı vb. problemlerin oluşumunu engeller ve kesintisiz yalıtım imkanı sağlar.
· Düşük ısı iletkenlik katsayısı sayesinde mükemmel termal yalıtım sağlarken, benzersiz lif yapısı sayesinde yüksek ses yalıtımı sağlar.
· Yapılarda yanıgına karşı maksimum güvenlik sağlayan Eartwool Çatı Şiltesi, yangına tepki sınıflandırmasında A1 sınıfındadır.
Çatı Döşemesi Yalıtım Uygulaması
· Knauf Insulation Earthwool Çatı Şiltesi, yeni veya mevcut ticari ve konut yapılarının çatı döşemesi bölümlerindeki yalıtım uygulamaları için özel olarak geliştirilmiş yeni nesil şiltedir.
· Eartwool Çatı Şiltesi, paketinden çıkarılarak tamamen açılmalıdır. Açılan şiltenin, hafifçe sallanarak ve yan kısımlardan içeriye doğru hafifçe vurularak etiket değerlerinde belirtilen kalınlığına uniform bir şekilde ulaşması sağlanmalıdır.
· Uygulamaya, çatı döşemesinin en uç noktasından başlanmalı ve geriye doğru, çatı alanı giriş holü yönünde devam edilerek sonlandırılmalıdır.
· Çatı şilteleri, yan yüzeyleri birbirlerine temas edecek ve aralarında hava boşluğu kalmayacak şekilde sık ve bitişik döşenmelidir.
· Şilte, gerekli durumlarda uygun ölçülere göre kesilmelidir. Uygulama esnasında oluşacak köşe-kenar boşlukları, boyutlandırma sebebiyle önceden kesilmiş Eartwool Çatı Şiltesi parçaları kullanılarak kapatılmalıdır.


Uygulamada Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
· Unutulmamalıdır ki kötü ve yetersiz yalıtım, nem ve ısının çatı bölümüne taşınmasına yol açar.
· Çatı sistemi içerisinde yer alan gömme ışık kaynaklarına azami derecede dikkat edilmelidir.
· Bu kısımlar, hava sızdırmaz ve yangına dayanıklı alanlarda muhafaza edilmelidir.
· Çatı bölgesinde yer alan tüm ahşap yapı bileşenlerinin durumu nemlenmeye, çürümeye veya böceklenmeye karşı kontrol edilmelidir.
· İstenmeyen durumlarda yalıtım uygulaması öncesinde gerekli düzeltici ve önleyici çalışmalar yapılmalıdır.
· Çatı döşemesi üzerinde uygulama yapmadan önce, döşeme sağlamlığı ve uygunluğu kontrol edilmelidir.
· Uygulama alanı çalışmaya elverişli ve güvenli olana kadar çatı döşemesi üzerinde uygulama yapılmamalıdır.
· Şilte birleşim yerlerinin tüm noktalarda birbirine temas ettiğinden ve şilte yüksekliğinin uniform şekilde devamlılığının sağlandığından her zaman emin olunmalıdır.
· Uygulama tamamlandıktan sonra tüm çatı döşemesi alanının detay kontrolünün yapılması tavsiye edilir.
· Uygulama alanına girmeden önce, var ise, elektrik tesisatı, ana şalterden kesilmelidir.
· Sıcak ve yeterli havalandırılmayan alanlarda çalışmak tehlikeli olabilir. Böyle durumlarda uygulama öncesinde ortam hazırlığı yapılarak uygulamaya elverişli ambiyans hazırlanmalıdır.
· Yüksek alanlarda yapılan uygulamalarda düşme riski bulunmaktadır. Bu riski ortadan kaldıracak şekilde emniyet kemeri ile uygulama yapılmalıdır.
furom ahsap logo mini