Epal Palet ile Euro Palet Farkı

Epal Palet ile Euro Palet Farkı

Furöm Ahşap olarak bu yazımızda Epal Euro Palet ve Paletler arasında ki farkı ayrıntıları ile sizinle paylaşacağız. Epal Palet fiyatları sürekli artmaktadır. Talep artışı sebebiyle müşterilere verilen fiyat tatmin edici olmamaktadır. Bu sebeple firmalar aynı anda kaliteliyi ve uygun fiyatları bünyesinde barındıran palet yerlerini aramaya başladılar. European Pallet Association (kısaca EPAL) dünya çapında kalite güvenceli EPAL/EUR-Paletleri için tek isimdir. EPAL Europalet standartlarına uygun paletlere EPAL damgası vurulması için, palet üreticilerine yetki veren ve bu yetkinin doğru kullanımını denetleyen kuruluştur. Epal paletler ile bir kez satın alınan paletler uluslararası ticarette sorunsuz değiştirilmekte ve böylece sürekli masraflar asgariye düşmektedir. Böylelikle nakliyelerin verimliliği artırılıyor ve sonuç itibariyle çevre korunmuş oluyor. Furöm Ahşap kaliteli hizmet vermek adına sizin yanınızda.

Euro Paletler kendi içinde farklı çeşitleri bulunmaktadır. Standart Euro Palet, Orta Tip Palet, İnce Tip Palet ve Kalın Tip Palet gibi. Bu çeşitleri belirleyen faktör farklı ebatlarıdır. Euro Palet AB Standartlarında üretilir. Ambalaj sandığı olarak da kullanılan euro paletler normal paletlere göre daha kalitelidir. Euro paletlerin üretim standartlarına uyup uymadığı, denetim yetkisi bulunan firmalar tarafından gerçekleştirilir. Euro palet üretimi yapmak isteyen firmaların da bu izne sahip olması gerekir. Diğer bir yandan Euro paletler ağır yük taşımacılığı İçin uygundur. Üstün kaliteye sahip malzemeleri sayesinde ağır yük taşımacılığında uygun bir palet türüdür. Euro palet epal palet damgalıdır. Özellikle ihracatta çok tercih edilmekte. Kısaca palet tercihleri ihtiyaca göre yapılmalıdır. Hangi palet türünü seçeceğiniz size kalmış.

100x120 Palet

100×120 Palet

Neden Epal ?

-Epal Çevrecidir: Çoklu kullanım özelliği ile daha az ağaç kesilmesine sebep olur; böylece doğanın korunmasına katkı sağlar. Epal paletlerin ISPM 15 standardında ısıl işlem görmesi nedeniyle bakteri ve böcek oluşumuna engel olması, boyut çeşitliliği, standartlaştırılmış malzeme özellikleri, sağlamlığı ve çevreci yapısıyla dünya üzerinde en çok tercih edilen ahşap palet türüdür.

-Çoklu Kullanım: Daha düşük ölçülerdeki paletlere göre minimum 20 defa kullanım ömrüne sahiptir. Ayrıca dünya çapında epal tarafından lisans verilen firmalarca tamir edilerek, kullanım ömrü 7-8 yıla kadar arttırılabilmektedir.

-İş Güvenliğine Uygunluk: Diğer ahşap paletlere kıyasla mukavemeti daha yüksek olan epal paletler, taşıma esnasında ya da raflı sistemlerde kırılma yaşanmasının önüne geçerek kullanıcılara İş Sağlığı ve Güvenliği açısından büyük avantaj sağlamaktadır.

-Uluslararası Havuz Sistemi:  Dünyanın en büyük palet havuzuna sahiptir. Bu sayede satın aldığınız Epal paletlerini, uluslararası partnerleriniz ile sorunsuzca değiştirerek ürünlerinizin nakliye maliyetlerini en aza indirirsiniz.

Siparişi verilecek paletleri yerinde görmek ve inceleyerek sipariş vermek mümkündür. Furöm Ahşap sayesinde güvenli bir ticaret sizi bekliyor. İletişim kısmından bize ulaşabilirsiniz.

 

 

Furom Ahşap WhatssApp Hattı
Gönder