Tekirdağ 80×120 Euro Palet

Tekirdağ 80×120 Euro Palet

Tekirdağ 80×120 Euro Palet Palet Kullanım Alanları

Toplu Yük Taşıma’ da Kolaylık Sağlayan 80×120 lik Euro Paletler endüstrinin tüm alanlarında, ihracat ve ithalat gibi tüm taşımalarda kaliteden ödün vermeksizin kolaylık sağlar. Furöm Ahşap olarak resmi satışını yaptığımız bu ürün için detaylı bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz.

Euro paletlerin menşei neresi ve nasıl tanınır?

Tekirdağ 80×120 Euro paletler, tercih edilen bir taşıma paleti türüdür. İlk olarak Avrupa’da orta çıkıp ABD’de hızla popüler oldular ve bugün tüm dünyada kullanılmaktalar. İlk Euro palet 1970’lerde demiryolu endüstrisi için üretildi ve kısa süre sonra diğer birçok departman da Euro paletler kullanıldı.

Uluslararası Demiryolları Birliği (UIC), Euro palet üretimi ve formu için katı standartlar belirlemiştir. Euro paletler de Avrupa Palet Birliği (EPAL) kurallarına göre tasarlanmalı ve üretilmelidir. Paletler üzerinde yanmış EUR ve EPAL işaretleri, bunların doğru şekilde üretildiğini gösterir.

Euro paletler de ISO (Uluslararası Standardizasyon Örgütü) sertifikasına sahiptir. Ayrıca palet bloklarından birinde belirli bir üreticinin kodunu da bulabiliriz, böylece bir paletin nereden geldiğini belirleyebiliriz. Euro paletleri sadece yetkili firmalar üretebilir, satabilir ve onarabilir.

Temel özellikleri

Euro paletler farklı ağaç türlerinden (ladin, meşe, kızılağaç vb.) ahşaptan yapılır . Tam pozisyonlarda tam olarak 78 çivi var. Euro paletler, yol paletleridir – dört taraftan elleçleme makineleri tarafından kavranabilirler.

Oranlar

Tekirda 80×120 Euro paletlerin yüzeyi 0,96 m² olup oranları 120 x 80 (uzunluk x genişlik) dir. Boyutlar EPAL standartlarına göre belirlenir ve mal taşımacılığının maksimum verimliliği için muhafaza edilmelidir.

Ağırlık

Euro paletlerin ağırlığı 20–24 kg’dır. Ağırlıkları ahşabın türüne (örneğin ladin ahşabı meşe ahşabından daha hafiftir) ve ahşabın nem içeriğine bağlıdır.

Yükleme kapasitesi

Euro paletlerin maksimum yük kapasitesi 1 500 kg’dır. Yük sağlamsa ve palet alanında bile 2 000 kg olabilir.

Tekirdağ 80×120 Euro paletlerin fiyatı

Firmamız Furöm Ahşap resmi satış yeri olarak Euro ve epal paletlerin satışını yapmaktadır. Daha fazla bilgi almak isterseniz veya Euro palet satın almakla ilgileniyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Furom Ahşap WhatssApp Hattı
Gönder