Tekirdağ İnşaatlık Kereste

Tekirdağ İnşaatlık Kereste

Furom Ahşap Tekirdağ İnşaatlık Keresteler kendi içerisinde çeşitlere ayrılmaktadır. İnşaatlarda kullanılacak olan her türlü kerestelere inşaat kerestesi denilmektedir. İnşaat kerestelerinin kullanım amacı yapılacak olan inşaatın çeşitli evrelerinde iskelet ve beton atma öncesinde kalıpların hazırlanmasını sağlamaktır. Yani satın alınan bu keresteler inşaatın farklı aşamalarında da kullanılabilir. Bunun için keresteler hakkında genel bir tanımlama yapacak olursak inşaat keresteleri inşaatın her aşamasında gereklidir. Her kereste inşaatta kullanılmaz bunun için uygun olan ağaçların tercih edilmesi gerekir. Bu kerestelerin yapıları gereği farklı olması gerekir. İnşaatlarda kullanılan ağaçlar çam, lakin, köknar türündeki ağaçlardır. Ancak bazı kişiler bunların dışındaki keresteleri de kullanmaktadır. Bu kerestelerin diğerlerine göre en önemli özellikleri ince kutur ağaç türünden hazırlanmış olmalarıdır. Keresteler ihtiyaç duyulan ölçülerde kesilir ve hazırlanır. Ölçü konusunda ise sektörün genel ihtiyaçları doğrultusunda olması şarttır. Bu keresteler kurumadan da kullanılabildiğinden dolayı pratik olarak değerlendirilebilir.

İnşaat sektörü, kerestelerin en çok kullanıldığı alanlardan bir tanesidir. Zaten insan hayatında inanılmaz derecede yüksek bir öneme sahip olan İnşaat sektörü doğal bir şekilde büyük bir kereste ihtiyacı ortaya çıkarıyor. Bu ihtiyaç adına üretilmekte olan çok fazla ağaç çeşidi var. Sektör ve doğan ihtiyaç o kadar fazla ki bazı kereste çeşitlerine artık İnşaatlık Kereste deniliyor. Tabi bunun bir diğer sebebi de bu kereste türlerine neredeyse sadece inşaat alanında ihtiyaç duyuluyor olması.

İnşaatlık Kereste olarak bildiğimiz kereste türleri aşağıda ki gibidir;

  • Yumuşak çamlar
  • Ladinler
  • Beyaz çam
  • Köknar

Bu çam çeşitlerinin tamamı inşaat alanında kullanılmak amacıyla üretiliyor, tabi bazı istisnaları bunun dışında tutabiliriz. İnşaat alanında ladin, beyaz çam, söğüt gibi ağaç türlerinin kullanılmasında ki asıl önemli sebep bu ağaç türlerinin çok kolay bir şekilde işlenebiliyor ve görsel olarak hitap edebiliyor olması. Genel olarak bu ağaç türleri dayanıksız oluşlarıyla bilinmekte ancak inşaat sektöründe kullanılan kerestelerde dayanıklılık çok ön planda olmuyor. Fiyat olarak da avantajlı oldukları için bu kereste türlerini birçok kişi İnşaatlık Kereste olarak biliyor ve kullanıyor.

Furom Ahşap en kaliteli inşaatlık keresteleri sizlere sunmaya özen göstermektedir.

Furom Ahşap WhatssApp Hattı
Gönder